Úvod - Tapety - Designové tapety

Designové tapety

Fiona Heritage

Zapátrali jsme v archívech více než 100leté historie designu a výroby tapet Fiona a výsledkem je kolekce více než srovnatelná s naší nejprodávanější kolekcí v historii Fiony – Royal Classic.

 S kolekcí Fiona Heritage jsme přenesli historii do 21. století.

Nádherné motivy - od dob rokoka až po secesní architekturu – byly navrženy tak, aby odrážely současné globální trendy, a navíc je náš tým designérů zkombinoval se sofistikovanými barvami vhodnými do jakéhokoliv interiéru.

S kolekcí Fiona Heritage nepotřebujete zámek, abyste mohli využít těchto překrásných tapet s klasickými motivy. Jednoduše si zámeckou atmosféru můžete vnést do svého domova.

Kolekce obsahuje 9 vzorů v různých barevných provedeních, celkem 46 variací


Fiona Nordi Compositions

Najdete zde tapety s botanickými vzory, ale také tapety s moderními průmyslovými vzory. Některé jsou propracovány do detailu, a některé jsou jednoduché. Některé jsou jemné, některé velmi hrubé. Některé jsou světlé a některé trochu temné.

Při pohledu na tuto sbírku však také zjistíte, že tyto kontrasty  jsou propojeny speciálními barvami a vzory, které spojují nordické dědictví. Dědictví, které je také založeno na kontrastu.

Váš domov je vaše kompozice

V kolekci Nordic compositions najdete důležitý zdroj inspirace pro vaši vlastní osobitou kompozici. Kompozici, která nemusí být perfektní, ale která musí být především vaše.

Teija Bruhn

Teija získává inspiraci z přírody – zvláště z barevných krátkých období, které charakterizují severskou oblast. Miluje barvy, od chladných a jemných až po zářivé jarní a letní barvy. Umí pracovat s odstíny tak, aby výsledná souhra lahodila oku, ale zároveň zde svůj prostor najdou i výraznější barvy – stejně jako v přírodě.

 

 

 


Fiona Stripes@Home

Pruhy se objevují v umění, módě i v designech interiérů. Možná proto, že dodávají osobnost, barvu i styl. Možná proto, že opticky dokážou zvýšit místnost . A nebo možná proto, že jsou prostě nadčasové.

 

 

 


Fiona Six Sences

Grafické vzory vnesou do vašeho domova nadčasový design a vzhled městského životního stylu. Díky pestrosti neobvyklých efektů, jako jsou třpytky nebo hrubý písek, každá z tapet této kolekce vdechne vašemu domovu jedinečnou náladu a neopakovatelnou atmosféru.

 

 

 


Fiona Little World

Kam sloni létají na prázdniny? Kam chodí dinosauři spinkat? Sundávají si motýlci křidýlka, když  přistanou? Žijí medvědi na obloze? Mohou být sny pruhované? Skáčou růžoví zajíčci ve svých snech po hříbkách? Jsou na obloze okna?

 

 

 

Dominika Cierplikowska

Je polskou ilustrátorkou a návrhářkou. Miluje tradiční tehniky jako črty tuhou nebo vodní barvy a nebojí se kombinovat je s digitálními technikami nebo je postoupit dále k postprodukci. Je velkou milovnicí Skandinávie.

 

 


Fiona Botanic Garden

7 motivů této kolekce je inspirováno květinami a rostlinami botanické zahrady.  Je zde kladen důraz na utlumené, vzdušné a lehké tóny. Akvarelové malby jsou díky moderním technologiím přetvořeny v nádherné tapety. Barvy jsou jemné a něžné, což je odrazem dnešních trendů tapetových vzorů.

 

 

 

Helene Blanche

Její život je obklopen tapetami ve slavné kavárně Tapet Café v Kodani, kterou vlastní. Pro Fionu vytvořila dvě nádherné kolekce Nordic Blossom a Nordic Leaves. Vystudovala textilní návrhářství na Central Saint Martins v Londýně.

 

 


Fiona Ocean Colors

Oceán fascinuje a inspiruje. Jemné a měkké barvy moře, fantastické tvary mořských rostlin, rafinované kresby mořského života a hrubá struktura písku jsou krásně vyjádřeny v jednoduchých vzorech tapet seřazenými do sedmi barevných palet. Barvy spolu s měkkými harmonickými vzory uklidní a potěší duši.

 

 


Fiona Royal Classic

Kolekce  "Royal Classic – Po stopách historie" propojuje estetiku a barevnou škálu minulosti s jednoduchými a přitom nasycenými vzory současnosti. Vyznačuje se květinovými vzory v nových verzích, které sjednocují starší stylovou výzdobu a moderní jednoduchost. Nasycené vzory tmavých barev kontrastují se sbírkou světlých odstínů, které si pohrávají s jemností, přísně stylizovanými pruhy a medailony. Tato kolekce je ideálním řešením pro stěny a pokoje, kde je vyžadována vyzrálá elegance se stylovým nádechem minulosti.

 

Elsa Kirstine Krogh

Elsa je jedinou designérkou na plný úvazek v Dánsku. Touží vytvořit možnost osobního stylu, ale nemá strach ani z jednoduché klasiky. Jejím cílem je, aby její design zaujal a oslovil co nejvíce lidí. Má titul z návrhářství na Škole umění a řemesel v Kodani.

 


Fiona Home NW

Díky širokému spektru barev a vzorků nabízí tato kolekce dostatek prostoru na dekoraci všech místností v domě a přitom udržovala kontinuitu a eleganci. Využitím nejnovějších trendů a luxusních detailů můžete navrhnout celý dům v harmonii a pozdvihnout tapety na vyšší úroveň. 

 

 

 

Dorte Agergaard

Dorte vždy vybočuje z řady, její design je ojedinělý, velmi specifický a zároveň má schopnost oslovit každého z nás. Má vzdělání z textilního návrhářství na Central Saint Martins v Londýně. Kolekce Home NW je její již několikátou kolekcí pro Fionu.

 

 

Caroline Varlev

Kreativní manažerka a designérka Fiony.

 

 


Fiona Living NW

45 tapet této kolekce je navrženo ve stylovém designu, a některé i s nádechem humoru. Škála barev je velmi světlá a jemná s mnoha odstíny bílé a šedé, které dávaí prostor k dokonaému vzhledu v mnoha kombinacích.

 

 

 

Teija Bruhn

Teija získává inspiraci z přírody – zvláště z barevných krátkých období, které charakterizují severskou oblast. Miluje barvy, od chladných a jemných až po zářivé jarní a letní barvy. Umí pracovat s odstíny tak, aby výsledná souhra lahodila oku, ale zároveň zde svůj prostor najdou i výraznější barvy – stejně jako v přírodě.

 

 

Maciej Wojcicki

Jeho přínosem jsou jednoduché vzory a struktura. Pruhy, kamenité vzory v pevných či uvolněných formacích kombinované s rozprašovacím efektem a metalickým leskem.